Szolgáltatások

Videók

Közösségi oldalak

Árak 2024

Képek

Blog

Telefon SMS Email

Glettelés árak 2024-ben

Mire Figyeljünk Glettelésnél?

A sikeres gletteléshez szükséges előkészületek és figyelembe veendő szempontok:

További információkért és tippekért látogasson el a szobafestés weboldalára.

Glettelési Folyamat

Az előkészületek után következnek a glettelési munkálatok lépései:

  1. Szakember hívása: Egy szakember segítségével mérje fel a szükségleteket és tájékozódjon a szükséges anyagokról.
  2. Glett és gipsz: Tudakozódjon, hogy milyen típusú glettet és gipszet kell beszereznie.
  3. Rétegek száma: Megbeszélés a mesterrel a falakra felvinni ajánlott glettrétegek számáról.
  4. Száradási idő: Biztosítson elegendő időt a glett száradására, ami a körülményektől függően 4-8 óra is lehet.
  5. Lecsiszolás: A kikeményedett glett lecsiszolása, amelynek mértékét az határozza meg, hogy tapétázás vagy festés következik-e.

Mi Befolyásolhatja a Glettelés Árakat 2024-ben?

A glettelés költségeit több tényező is befolyásolhatja, amelyeket figyelembe kell venni a tervezés során:

Glettelés árak:

Glettelés árak valós példákon keresztül szemléltetve:

Mit jelent a Q1-Q4 glettelés?

A gipszfelület kiváló alapként szolgál tapétázás, mázolás és festés számára egyaránt, amennyiben az szakszerűen van kivitelezve. A gipszkarton és gipszrost szerkezetek négy minőségi osztályba sorolhatók az alapján, hogy milyen burkolatot fognak kapni:

Amennyiben nem megfelelő glettelést végez, a gipszkartonfal hézagjai láthatóvá válhatnak némely fényviszonyoknál. Ha a munkaspecifikációban nincsenek részletezve a felületek minőségével kapcsolatos követelmények, akkor a Q2 – normál fokozatot kell alapul venni. A glettelés ára az igényekhez és a felület minőségéhez mérten változik.

Q1-es minőségi fokozat – alap hézagolás

Alap hézagolás olyan felületek esetében végzendő, ami iránt az ügyfél nem támaszt semmiféle dekorációs követelményt. Ilyenkor sima, alap glettelés történik, mely során kitöltésre kerülnek a gipszkarton építőlemezek hézagjai, valamint a rögzítő csavarok látható részei. Alap glettelés során az erősítő szalagok lefedését sem szabad kifelejteni. A Q1-es minőségű glettelés akkor javasolt, ha a felület később valamilyen egyéb burkolatot kap. Csiszolás nem szükséges ilyen esetben, a hézagoló anyag is csak a hézag közvetlen környezetére kell, hogy kerüljön. Fontos: a Q1-es glettelést kapott felület önmagában nem tekinthető végleges felületnek.

Q2-es minőségi fokozat – normál glettelés

Normál glettelés során Q1-es alapglettelés, valamint egyéb utósimítások (csiszolás) végzendők a kívánt felületen. Ilyenkor a munka végeztével a megmunkálás nyomai nem fognak meglátszódni a felületen, a kartonfelület és a hézagolás között nem látható az átmenet. Q2-es minőségű glettelés során a hézagolást követően át kell csiszolni a hézagolt felületeket, majd átkenni a gipszkartonfalat mélyalapozóval. Mindezek után az adott felület alkalmas lesz tapétázás alá és fénytelen bevonatokhoz, festésekhez is.

Q3-as minőségi fokozat – speciális glettelés

A Q3-as glettelés magába foglalja a Q2-es normál glettelést, a hézagok kitöltését és csiszolását, valamint a fennmaradó felületek simítását. E magasabb szintű megmunkálásnál a hézagolás után a felületet át kell csiszolni, majd lekenni az egész gipszkartonfalat mélyalapozóval. A munka elvégeztével a felület tapétázásra és szórással vagy hengerrel felvitt, matt bevonatokhoz, festékekhez is alkalmas lesz.

Q4-es minőségi fokozat – különleges glettelés

Különleges glettelésnél magas követelményeknek kell megfelelni, így a teljes felület simításra kerül. A normál Q2-es glettelés, a fugák széles kihúzása és a teljes felület átsimítása is elvégzendő. Az előzőhöz hasonlóan itt is át kell csiszolni a felületet, majd mélyalapozóval bevonni.

Q4-es glettelés után a felület alkalmas lesz: