Bármilyen felújításba is kezdünk, legyen szó vakolásról, glettelésről vagy akár szobafestésről, az alapvető előkészületek elvégzése rendkívül fontos. Gondoskodjunk a padló fóliázásáról, bútoraink letakarásáról, szükség esetén a festő szalagok (Tesa csíkok) felragasztásáról. Ezt követően javasolt felmérni a fal állapotát, állagát és minőségét. Nézzük meg, hogy találhatók-e rajta apró lyukak (tűhegynyi vagy akár nagyobbak), valamint tapogassuk meg, hogy mennyire érződik száraznak. Érdemes megkopogtatni körömmel, ezáltal megbizonyosodhatunk, hogy a vakolat és a festés rendben van-e (vagy esetleg leválik-e). Sokszor elfelejtjük, de a takarításhoz szükséges eszközök beszerzését sem szabad elfelejteni! A glettelés után fennmaradó foltokat mielőbb tüntessük el!
Miután végeztünk az előkészületekkel, hívjunk szakembert, hogy felmérje a szükségleteket. Érdeklődjük meg, hogy milyen glettet és gipszet szükséges beszereznünk. Miután felmérte a terepet, beszéljük meg a mesterrel, hogy hány réteg glettet ajánlatos felvinni a falakra. Ha elkészült a munka, akkor mindenképp biztosítsunk elég időt a száradásra! Ez a körülményektől és az időjárástól függően 4-8 óra is lehet. Kikeményedés után következhet a glettelés lecsiszolása. Ennek mértékét az adja, hogy tapétát vagy festést tervezünk-e rá.
Az infláció hatására sajnos az anyagárak is növekednek, így érdemes minél előbb beszerezni a szükséges glettet és gipszet. Ez mellett az árra komoly befolyással van a fal állapota, mivel feláras munkának minősül, ha sok az apró lyuk és sérülés. Ha a felület 10%-át meghaladják, mélyek vagy akár méretesebbek is, akkor jelentősen dobhatnak az áron. Mindezek után figyelembe kell venni, hogy hány glett réteget szükséges felvinni, illetve milyen minőségűt választunk. Érdemes a takarítást belefoglalni a megállapodásba, ugyanis, ha ez elmarad, akkor szintén plusz költségekre számíthatunk.